Jarmark Świętojański bliżej Warty

« wróć

Jarmark od wielu lat odbywał się tradycyjnie na Starym Rynku. W tym roku będzie jednak inaczej, a to za sprawą Euro i zlokalizowanej w pobliżu Strefy Kibica. XXXVII. Jarmark Świętojański odbędzie się bliżej Warty, a dokładnie – w jej starym korycie.

 

Jarmark Świętojański na Starym Rynku (fot. Blubry.pl)

 

 

Jarmark Świętojański wpisał się na stałe w kalendarz miejskich wydarzeń. Co roku przyciąga kupców, rzemieślników, artystów nie tylko z Polski, ale i innych zakątków świata. To także 7 dni obfitujących w koncerty, wystawy, pokazy, spektakle teatralne... Mieszkańcy i turyści, przyjeżdżający do Poznania nierzadko z tej właśnie okazji, tłumie odwiedzają barwne kramy, uginające się pod ciężarem oryginalnego rękodzieła i regionalnych smakołyków. Wśród ferii barw i zapachów znaleźć można praktycznie wszystko. Tak będzie zapewne i w tym roku – zmieni się tylko sceneria.

 

Domyślamy się, że podczas EURO 2012 kibice z innych państw czy miast, którzy przyjadą do Poznania będą kierować się w stronę Starego Miasta tłumaczy Katarzyna Parysek, odpowiedzialna za projekt Strefy Kibica. Dodaje: Płyta Starego Rynku jest ograniczona, a organizacja Jarmarku Świętojańskiego dodatkowo zmniejszyłaby tę przestrzeń. Uznaliśmy, że przeniesienie Jarmarku do starego koryta Warty zapewni pewne połączenie pomiędzy Starym Rynkiem i Ostrowem Tumskim, co równocześnie zachęci do zwiedzania miasta.

 

Jak potoczą się dalsze losy jarmarku? Lidia Sobańska z organizującego imprezę CK Zamek wyjaśnia, że jej przeniesienie będzie raczej jednorazowe. – Jest to dla nas pewne wyzwanie, pewna zmiana. Jeśli jednak okaże się, że wydarzenie przyjmie się w starym korycie Warty, może rozważymy, by właśnie tam jarmark się odbywał – dodaje. Jedno dziś wiemy na pewno: pierwszy Jarmark Świętojański z Wartą w tle odbędzie się w dniach od 16 do 24 czerwca.

Dodaj komentarz
Komentarz:
Użytkownik:
Email:
  Wyślij
 
Kategorie
Archiwum