Są pieniądze na Wartostradę!

« wróć

W przyjętym przez radnych we wtorek budżecie Poznania jest 550 tys. zł na budowę Wartostrady – układu ścieżek pieszo-rowerowych nad rzeką.

Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację dwóch celów. Po pierwsze, dokończona będzie ścieżka nad Wartą wzdłuż ul. Szelągowskiej – tzw. „bulwary szelągowskie”. Chodzi nie tylko o wydłużenie ścieżki utwardzonej tłuczkiem, ale przede wszystkim wylanie betonu na długości całego odcinka od Garbar do mostu Lecha. Po drugie, zostaną zaprojektowane nowe odcinki Wartostrady: jeden na terenie Starego Miasta, od mostu św. Rocha do mostu B. Chrobrego (850 m), a drugi od rzeki Głównej do Cybiny (2,2 km).

– Kwota 550 tys. przy całym budżecie projektu szacowanym na 12 mln zł może się wydawać niewielka, ale dzięki tym środkom i tak inwestycja nabierze ogromnego rozpędu. Jestem przekonany, że w tym roku poznaniacy, radni i urzędnicy dostrzegą na przykładzie Szeląga, jak fantastycznym projektem jest Wartostrada i że z roku na rok środków na ich realizację będzie coraz więcej – mówi Jan Zujewicz, radny Osiedla Stare Miasto, jeden z pomysłodawców całego przedsięwzięcia.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz
Komentarz:
Użytkownik:
Email:
  Wyślij
 
Kategorie
Archiwum