Politechnika przejęła Pocztowca i jego działkę nad Wartą

« wróć

Politechnika Poznańska kupiła od Poczty Polskiej tereny przy ulicy Przystań nad Wartą. Powstanie tam nowa hala sportowa. Uczelnia przejęła też trenującą na tamtejszym boisku drużynę hokeja na trawie Pocztowiec Poznań, który zostanie wcielony do AZS.

 

Politechnika Poznańska (fot. google.maps.pl, epoznan.pl)

 

Za ponad 9,6 mln zł Politechnika Poznańska wzbogaciła się o nową działkę nad rzeką, w pobliżu centrum, która zostanie wcielona do rozbudowującego się Kampusu Warta. Wraz z nią na łono uczelni przejdzie trenująca na niej drużyna hokejowa Pocztowiec Poznań.

 

– Politechnika Poznańska chce się rozwijać w każdym aspekcie, również w zakresie sportu szeroko pojętego. Dlatego też chce włączyć w swoje struktury właśnie ten klub sportowy pocztowiec. Mamy już przecież wiele osiągnięć jeżeli chodzi o sport w ramach naszego AZS-u – powiedział WTK kanclerz uczelni dr inż. Janusz Napierała. – To jest jedna kwestia. Druga to teren. (…) Nam bardzo zależy, żeby teren pomiędzy Wartą, ulicą Kórnicką i Jana Pawła II aż po Śródkę był rzeczywiście terenem, na którym rozwijać się będzie kampus Politechniki Poznańskiej – dodaje.

 

Na zakupionej działce uczelnia chce postawić halę sportową. Inwestycja powstanie obok dzisiejszego boiska hokeistów. – Oczywiście ta hala nie będzie o pełnych wymiarach, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego ogranicza wysokość zabudowy – mówi Janusz Napierała. – Ale może to być hala, która pozwoli nam na przeprowadzanie zajęć z wychowania fizycznego (...) Staramy się, żeby ta hala powstała w ciągu półtora roku – dodaje.

 

Obiekt ograniczony do około 10 metrów wysokości przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie będzie przystosowany do przeprowadzania zawodów międzynarodowych. Kanclerz PP wskazuje jednak, że będzie się idealnie nadawał np. do rozgrywek ligi uniwersyteckiej.

 

Jeśli chodzi o warunki wcielenia drużyny Pocztowiec Poznań do struktur uczelni, dr inż. Napierała sugeruje, że zawodnicy, którzy będą jednocześnie studentami PP, za dobre wyniki sportowe będą mogli liczyć na dodatkowe stypendium. Jest pomysł, aby wcielony do AZS Środowisko Poznań działał na podobnej zasadzie jak AZS AWF Poznań.

 

Źródło: Epoznan.pl

Dodaj komentarz
Komentarz:
Użytkownik:
Email:
  Wyślij
 
Kategorie
Archiwum