Czy Wartostradą pojedziemy już w przyszłym roku?

« wróć

Miasto opracowało projekt pieszo-rowerowych ścieżek wzdłuż Warty. A osiedlowi radni apelują, by na Wartostradę znaleźć pieniądze już w budżecie na 2012 r.

 

Wartostrada to sieć dróg rowerowych i ścieżek spacerowych nad Wartą. Projektem zajmuje się wydział środowiska. Zgodnie z programem ścieżki nad rzeką gotowe mają być do 2015 r. Ale radni z 5 dzielnic (Naramowice, Stare Miasto, Wilda, Ostrów Tumski-Zawady-Śródka-Komandoria, Starołęka-Minikowo-Marlewo) chcą budowę Wartostrady przyspieszyć. I apelują, by środki na jej budowę znalazły się w przyszłorocznym budżecie miasta. W tym celu osiedlowi radni wysłali list do prezydenta Ryszarda Grobelnego:

 

"Wiele słów zostało już wypowiedzianych w kwestii zagospodarowania Warty w Poznaniu. Pora przejść od słów do czynów. Na początku tego roku Wydział Ochrony Środowiska przygotował wstępną koncepcję techniczną inwestycji o nazwie "Wartostrada". Zakłada ona budowę ciągu ścieżek pieszo-rowerowych po obu stronach rzeki, od mostu Lecha na północy, aż do mostu Przemysława na południu. Dziś Wydział jest już na etapie zlecania projektu poszczególnych odcinków, ale perspektywy finansowe związane z jego realizacją są, na dzień dzisiejszy, dość marne. Nie sposób w krótkim liście zawrzeć wszystkich zalet tego przedsięwzięcia, oczywistą sprawą jest jednak, że Wartostrada będzie pierwszą tak dużą inicjatywą mającą na celu wykorzystanie ogromnego potencjału turystyczno-rekreacyjnego, który drzemie w nadwarciańskich okolicach. Jesteśmy przekonani, że projekt ten będzie miał niezwykle pozytywne oddziaływanie zarówno na turystów przybywających do Poznania, jak i na mieszkańców, w interesie których się wypowiadamy. Reprezentując ich ponad stutysięczną rzeszę zwracamy się z apelem do Pana Prezydenta o włączenie kosztów realizacji Wartostrady do planu finansowego miasta na rok 2012. Wierzymy, że apel ten znajdzie u Pana zrozumienie i akceptację" – piszą.

 

Pod apelem obok rad osiedli podpisały się także stowarzyszenia: Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki "Ars"; My-Poznaniacy, Chwaliszewo, Inwestycje dla Poznania.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

przem 24-10-2011 11:35:57
mowa trawa a papier cierpliwy
Dodaj komentarz
Komentarz:
Użytkownik:
Email:
  Wyślij
 
Kategorie
Archiwum