Mistrzostwa Świata w kajak polo na Malcie

« wróć

Jeszcze przez kilka dni poznaniacy mogą podziwiać na Malcie wodne starcia najlepszych drużyn z całego świata w kajak polo. I to zupełnie bezpłatnie!

 

Mistrzostwa Świata w kajak polo na Malcie (fot. Jakub Kaczmarczyk, PAP)

 

 

Mistrzostwa rozpoczęły się w środę i potrwają do niedzieli. W dwóch kategoriach wiekowych (senior i młodzieżowiec – do 21 lat) rywalizowało w sumie 68 kobiecych i męskich reprezentacji narodowych z 26 państw. Zakończyła się już faza grupowa rozgrywek, z dnia na dzień emocje więc rosną.

 

Kajak polo to dyscyplina dość nowa i wciąż jeszcze mało znana. W meczu biorą udział dwie drużyny, składające się z pięciu zawodników, którzy poruszając się na kajakach, próbują zamieścić piłkę, rękoma lub specjalnymi wiosłami, w bramce przeciwnika. Jej dolna krawędź znajduje się na wysokości 2 m nad taflą wody. Jedna rozgrywka to dwie 10-minutowe połowy oraz 3-minutowa przerwa. To oczywiście nie wszystko – więcej możecie dowiedzieć się odwiedzając oficjalną stronę kajak polo w Polsce – www.canoepolo.pl lub… wybierając się w weekend nad Maltę. Warto, tym bardziej, że polskie drużyny seniorów wyszły z grup i wciąż mają szansę na zdobycie medali.

Dodaj komentarz
Komentarz:
Użytkownik:
Email:
  Wyślij
 
Kategorie
Archiwum