Około trzystu poznaniaków spędziło niedzielę w kajaku

« wróć

Setki kajaków i poznaniaków, którzy niedzielę postanowili spędzić z Wartą – taki widok zobaczyć można było wczoraj z Mostu Rocha. Tym samym druga Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna przeszła do historii.

 

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna 2012 (fot. Łukasz Gdak, Nasze Miasto)

 

 

Pierwsza taka impreza odbyła się w 2008 roku i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Tak było i w tym roku. W organizowanym przez Akademicki Klub Kajakowy „Panta Rei” spływie wzięło udział około 300 osób. Pod czujnym okiem ratowników i wykwalifikowanej kadry instruktorskiej przepłynęły one trasę z Puszczykowa do Poznania, by promować aktywne spędzanie czasu na Warcie oraz zwrócić uwagę mieszkańców miasta na rzekę i słabe jej wykorzystanie.

 

Tak poznaniacy rozgrzewali się przed startem

 

Kajakowa Masa Krytyczna rozpoczęła się rozgrzewką, a w samo południe, na terenie przystani kajakowej nad Wartą w Puszczykowie jej uczestnicy zeszli na wodę, dopływając o godzinie 15.30 w okolice poznańskiego Mostu Rocha. Nie był to jednak koniec imprezy – po ciepłym posiłku czekającym na kajakarzy na mecie, rozpoczął się piknik rodzinny z pokazami kajakarstwa i ratownictwa.

 

Już w Poznaniu

 

Sponsorem Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej była firma SwedeCenter, która już w przyszłym roku rozpocznie na Starołęce budowę Portowa – osiedla mieszkaniowego z mariną.

Dodaj komentarz
Komentarz:
Użytkownik:
Email:
  Wyślij
 
Kategorie
Archiwum