Krokodyl… prosto z Warty

« wróć

Poniedziałek okazał się bardzo nietypowy dla wędkarza w miejscowości Dolany pod Słupcą. Podczas wieczornego połowu wyciągnął on z Warty 1,5-metrowego… krokodyla.

 

Krokodyl wyciągnięty z Warty (fot. Policja, epoznan.pl)

 

 

– W poniedziałek około godziny 18.00 zgłosił się do nas jeden z wędkarzy, który poinformował nas, że podczas łowienia ryb w jego żyłkę zaplątał się gad – opowiada Marlena Kukawka, rzeczniczka policji w Słupcy. – Okazało się, że to krokodyl. Wędkarz wyciągnął go na brzeg, zwierzę było martwe.

 

1,5-metrowy gad nie należał co prawda do największych okazów, lecz z pewnością dostarczył niezapomnianych wrażeń nie tylko wędkarzowi.

 

Krokodylem zajmują się obecnie służby weterynaryjne, ustalające wiek gada. Sprawdzają też czy miał wszczepiony czip. – Zwierzęta egzotyczne sprowadzone do naszego kraju legalnie muszą bowiem mieć czip. Wówczas udałoby nam się dotrzeć do jego właściciela. Jeśli krokodyl nie będzie miał czipa – okaże się, że prawdopodobnie był w okolicy transportowany i wyrzucono go do rzeki – wyjaśnia Robert Górny, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Słupcy. Śledztwo trwa.

Dodaj komentarz
Komentarz:
Użytkownik:
Email:
  Wyślij
 
Kategorie
Archiwum