Spotkanie mieszkańców Chwaliszewa z organizatorami KontenerART

« wróć

W miniony piątek organizatorzy startującego już 1 maja KontenerARTu spotkali się z mieszkańcami Chwaliszewa, by rozmawiać na temat wspólnego funkcjonowania nad brzegiem Warty.

 

KontenerART (fot. KontenerART)

 

 

Na początku maja KontenerART rozpocznie swą działalność już po raz trzeci. Mieszkańcy Chwaliszewa nie mają nic przeciwko samej idei mobilnego centrum kultury. Nie mogą natomiast pozostać obojętni wobec problemów związanych z hałasem i brakiem bezpieczeństwa. Stronom udało się jednak dojść do porozumienia.

 

Koncerty plenerowe, które odbędą się w tym roku na terenie Centrum, zakończą się o godzinie 22. Później przeniesione zostaną do zamkniętych pomieszczeń. Na miejscu odbędą się też pomiary hałasu.

 

W czasie spotkania dyskutowano też na temat bezpieczeństwa. Mogłoby zwiększyć je z pewnością oświetlenie przejścia do KontenerART, wzdłuż ulicy Ewangelickiej oraz zwiększenie częstotliwości patroli policji i straży miejskiej, na czym zależy nie tylko mieszkańcom, lecz także organizatorom przedsięwzięcia. Po konsultacjach wnioski trafić mają do prezydenta.

Dodaj komentarz
Komentarz:
Użytkownik:
Email:
  Wyślij
 
Kategorie
Archiwum