Data / Kwiecień 2012

Krokodyl… prosto z Warty

Poniedziałek okazał się bardzo nietypowy dla wędkarza w miejscowości Dolany pod Słupcą. Podczas wieczornego połowu wyciągnął on z Warty 1,5-metrowego… krokodyla.

 

Krokodyl wyciągnięty z Warty (fot. Policja, epoznan.pl)

 

Porozumienie Osiedli Miasta Poznania powołało do życia Zespół do spraw Warty. W poniedziałek odbyło się pierwsze jego spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele mającego dopiero powstać nad rzeką Portowa.

 

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie postanowiło przybliżyć Wisłę miastu. Już od czerwca będzie można przy nim zacumować.

 

Centrum Nauki Kopernik (fot. Centrum Nauki Kopernik)

 

W miniony piątek organizatorzy startującego już 1 maja KontenerARTu spotkali się z mieszkańcami Chwaliszewa, by rozmawiać na temat wspólnego funkcjonowania nad brzegiem Warty.

 

KontenerART (fot. KontenerART)

 

Już od czerwca, nad Wartą, nieopodal Starej Gazowni poznaniacy będą mogli wylegiwać się na leżakach i hamakach otoczeni tonami piasku. Przy KontenerArcie ruszy miejska plaża.

 

KontenerART (fot. KontenerART)

 

Nie samochodem, pociągiem ani samolotem a statkiem zdecydowali się przybyć do Poznania niemieccy turyści, którzy w niedzielę zacumowali na lewym brzegu Warty, przy moście Królowej Jadwigi.

 

Statek "Liberte" (fot. Piotr Skórnicki, Gazeta Wyborcza)

 

Ci, którzy spędzają lato w mieście, wiedzą, że w dni, w które temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej udać się nad wodę. W tym roku z uroków lata korzystać będzie można też na brzegu Warty, gdzie działać będzie plaża. To jednak nie wszystko.

 

Zakończenie sezonu 2011 (fot. KS Kotwica)

 

Połączenie Starego i Nowego Miasta pieszo-rowerowymi kładkami, odkopanie starego koryta Warty – to tylko niektóre z pomysłów na przywrócenie rzeki Poznaniowi. Na temat strategii jej rozwoju w mieście rozmawiano wczoraj, w czasie pierwszych z trzech otwartych konsultacji.

 

 

To już jutro! Serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie o możliwości śledzenia przebiegu spotkania dzięki transmisji on-line, na stronie: www.poznan.pl

W niedzielne popołudnie Katedra na Ostrowie Tumskim wypełniona była po brzegi – śpiewem Skowronków i poznaniakami, którzy tłumnie zjawili się w niej, by wysłuchać koncertu muzyki pasyjnej.

 

Skowroniki podczas koncertu (fot. Jagoda A. Musiał)

 


 
Kategorie
Archiwum