Data / Marzec 2012

Śrem, Wronki, Puszczykowo, Czerwonak – co różni te miasta od Poznania? Nie tylko wielkość. Każde z nich posiada przystań kajakową na Warcie. Ponad półmilionowa stolica Wielkopolski jej nie ma i nie będzie mieć w najbliższym czasie, bo władze miasta nie dbają o tę kwestię lub nie ma ona wielkiego znaczenia społecznego. Na ten temat zdania są podzielone.

 

Tak mogłaby wyglądać przystań w Poznaniu (fot. Polska The Times)

 

Wczoraj morsy wpław przepłynęły Wartę. Po co? Żeby zwrócić uwagę na tę niemal zapomnianą rzekę. I pokazać, że jak się chce, to można na niej organizować ciekawe wydarzenia.

 

Jeden z morsów przepływających Wartę w Gorzowie (fot. Jakub Pikulik, Gazeta Lubuska)

 

Spółka PKP Nieruchomości rozpoczęła prace rozbiórkowe kładki nad Wartą, która łączy Ostrów Tumski z ulicą Garbary. Miasto nie zdecydowało się na przejęcie obiektu ze względu na brak środków na remont. Miała tu powstać ścieżka rowerowa.

 

Rozbiórka kładki nad Wartą (fot. Krzysztof, epoznan.pl)

 

W wielu miastach trwa rewitalizacja terenów nadbrzeżnych. Dzięki tym inwestycjom nadbrzeża znów zaczną żyć i staną się turystyczną wizytówką miast.

 

Może niedługo nabrzeża polskich miast będą wyglądać tak? (fot. sxc.hu)

 

W ramach Wielkopolskiego Motorowodnego Otwarcia Sezonu 2012 r. organizowany jest rajd motorowodny szlakiem „Wielkiej Pętli Wielkopolskiej”.  Rozpocznie się 28 kwietnia, a zakończy 5 maja.

 

Trasa rajdu motorowodnego szlakiem "Wielkiej Pętli Wielkopolskiej"

 

Dziś o godz. 12.00, podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda 2012, cyklicznie organizowanych w Warszawskim Centrum EXPO XXI, poznaliśmy laureatów VIII. edycji Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu za rok 2011.

 

Strażacy ruszyli na ratunek zwierzętom, które omal nie utopiły się w rzece.

 

Strażacy nad Wartą (fot. Łukasz Cynalewski, Agencja Gazeta)

 

« pierwszy    1  2  
 
Kategorie
Archiwum