Kategoria / Jak to robią inni?

WIR – To działa!

W 2030 roku Poznań ma stać się miastem mostów i kanałów, a jego życie toczyć się ma nad rzeką. Są już takie miejsca, które pomogą nam sobie wyobrazić, jak to mniej więcej może wyglądać.

 

 

Kto jak kto, ale Holendrzy wiedzą, jak ujarzmić rzekę. Poznańska strategia bazuje na najlepszych przykładach współżycia z rzecznym żywiołem, zastosowanych w kraju tulipanów.

 

fot. KuiperCompagnons

 

W dniach 25–26 października Szczecin zmienił się w międzynarodowe centrum wymiany poglądów i doświadczeń związanych z zagospodarowaniem terenów nadwodnych. Wszystko to za sprawą konferencji Waterfront Forum Szczecin 2012, na której nie mogło zabraknąć poznańskiego akcentu…

 

 

W sobotę 22 września, w Czerwonaku oficjalnie zakończono sezon motorowodny. Pożegnanie motorowodniaków z Wartą połączone było także z pewnym początkiem… Tego samego dnia, wbiciem pierwszego szpadla oficjalnie rozpoczęła się budowa mariny w Czerwonaku.

 

fot. Nasz Głos Poznański

 

W dniach 19–21 września we wrocławskiej Hali Stulecia odbyły się Międzynarodowe Targi Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Wodnej WATERWAYS EXPO 2012. Zgromadziły one ponad 90 firm i licznych gości związanych z gospodarką wodną i żeglugą śródlądową. Nie mogło zabraknąć na nich poznańskiego akcentu – Partnerstwa Na rzecz Warty, reprezentowanego przez KuipersCompagnons.

 

 

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie postanowiło przybliżyć Wisłę miastu. Już od czerwca będzie można przy nim zacumować.

 

Centrum Nauki Kopernik (fot. Centrum Nauki Kopernik)

 

Nie samochodem, pociągiem ani samolotem a statkiem zdecydowali się przybyć do Poznania niemieccy turyści, którzy w niedzielę zacumowali na lewym brzegu Warty, przy moście Królowej Jadwigi.

 

Statek "Liberte" (fot. Piotr Skórnicki, Gazeta Wyborcza)

 

– To dobry sposób na wypoczynek. Nie trzeba jechać w Bieszczady, by w ramach relaksu między śniadaniem, a obiadem pojeździć rowerkiem wodnym – mówi Michał Mucha, właściciel firmy Projekt Czarter, która 1 maja otwiera wypożyczalnię sprzętu wodnego naprzeciwko placu zabaw na Lisiej Górze.

 

Czy wodny garbus stanie się pływającym po Wisłoku hitem? (fot. archiwum właściciela, Gazeta Wyborcza)

 

W Sopocie, nad samym brzegiem morza powstaje nowoczesny ośrodek MERA Hotel & SPA. To jedna z aktualnie realizowanych inwestycji nadwodnych SwedeCenter. Być może stanie się inspiracją i pomysłem na zagospodarowanie terenów nadwarciańskich?

 

 

Wczoraj morsy wpław przepłynęły Wartę. Po co? Żeby zwrócić uwagę na tę niemal zapomnianą rzekę. I pokazać, że jak się chce, to można na niej organizować ciekawe wydarzenia.

 

Jeden z morsów przepływających Wartę w Gorzowie (fot. Jakub Pikulik, Gazeta Lubuska)

 

1  2  3  4  następny »  ostatni »
 
Kategorie
Archiwum